Puma evoSPEED – rychlost, lehkost a krásný design

puma-evospeed-08

Kopačky evoSPEED 1.2 FG byly vyrobené v takovém provedení, aby přinášely maximální výkon, ale přitom nabízely stabilitu a nejvyšší komfort. Design těchto kopaček je inspirovaný auty, jejich křivky byly převedeny a přeneseny do vzhledu těchto lehkých kopaček. Pokud smíchíte nejlepší technologie od značky Puma s tímto lehkým a důkladně promyšleným designem, tak vzniknou ty nejlepší a nejrychlejší kopačky. S nimi budete střílet mnohem více gólů než doposud.

evo-speed-08

Tato verze je ve stylovém černo-zeleném provedení.

puma-evospeed-07

puma-evospeed-02

Při výrobě kopaček bylo využito poznatků a technologií využívané nejrychlejším mužem planety Usainem Boltem.

puma-evospeed-06

puma-evospeed-04

Přehled vlastností:

  • podešev PEBAX využívá technologii Duoflex s kolíky kuželového tvaru s drobnějším průměrem pro optimální průnik do povrchu a lepší ovladatelností
  • zesílení podešve SpeedTrack zdokonalí manévrovatelnost a zlepší reakce při držení míče i bez něho
  • lehká podešev je vyrobena metodou vstřikování TPU a obsahuje 12 kolíků
  • na mezipodešev byla použita výplň EVA, která výborně absorbuje nárazy a zvyšuje ochranu nohy
  • konstrukce Everfit dodává flexibilitu a udrží stabilitu při sprintu i při těch nejnáročnějších otočkách a manévrech s míčem
  • klasický tvar s centrálním šněrováním lépe rozkládají tlak na nohu
  • pata je zpevněná termoplastem, aby se předešlo zranění, vzniklých kvůli nedostačující fixaci paty a při prudkých pohybech

Hmotnost:

Kopačky Puma evoSPEED 1.2 FG váží pouhých 192 gramů, a proto patří mezi nejlehčí kopačky na trhu.

puma-evospeed-03

První okomentoval tyto kopačky útočník Sergio Agüero:

„Jsem vždy nadšený, když si mohu vyzkoušet nové kopačky a v tomto případě tomu není jinak. Jsou to nejrychlejší boty, jaké jsem kdy nosil a to je pro fotbalistu velmi důležité. Puma neustále kopačky zdokonaluje a jejich přístup se mi líbí, posouvají fotbal na další, novou úroveň.”

puma-evospeed-05

Kopačky EvoSpeed obouvali či obouvají hráči jako Sergio Agüero, Radamel Falcao či Olivier Giroud a mnoho dalších. V Česku můžete tyto kopačky vidět například na V. Kadlecovi.

testovani-kopacek

Tento model kopaček pro nás testuje Stanislav Kodr, hráč ČFL, který momentálně hraje za FK Štěchovice. Prošel si kluby jako Slavia Praha, Bohemians 1905, Junior Praha, Meteor Praha, Lako Vltavín a Polepy.

První dojmy z kopaček Puma evoSPEED jsou následující: “Na první pohled jsem kopačkám evoSPEED moc nevěřil, jelikož jsem vždy spíše preferoval kopačky z kůže. Evospeed jsou ale podstatně lehčí a při prvním nazutí mě nikde netlačily. Opravdu kladně hodnotím design kopaček. Po dlouhé době mě kopačky od značky Puma oslovili a jsem rád, že můžu testovat právě je. Když jsem s fotbalem začínal, tak moje první kopačky byly právě Pumy.”

Testování aktuálně probíhá na hřišti ve Štěchovicích. Po dvou trénincích nemám žádné puchýře nebo otlačeniny, bota drží skvěle na noze.

puma-evospeed-testovani-1

puma-evospeed-testovani-2

Hodnocení

Vzhledu a provedení

Ke vzhledu kopaček není co dadat. Použití těchto barev je velmi dobré, nejsou barevně přeplácané, ale zároveň jsou dobře viditelné. Jediné co bych v tuto chvíli na těchto konrétních kopačkách mohl vytknout je jen to, že nejsou kožené, ale to je vše.

Komfort

Kopačky jsou samy o sobě velmi pohodlné. Nikde netlačí a mám pocit, že by se v nich dalo hrát i bez zavázání tkaniček.

Kontakt s míčem

Při vedení míče je kontakt na velmi dobré úrovni a dobře se mi v nich střílí.

Po 23 trénincích a 9 zápasech

Kopačky Puma EVOspeed jsou testovány měsíc a půl. Odtrénováno 23 tréninků a odehráno 9 zápasů. Své hodnocení neměnim ani po této době testování. Od začátku testování mi kopačky dobře sedí na noze, nikde mi neudělaly puchýře ani otlačeniny. Jsou velmi dobré při střele, balon se s nimi snadno dobře trefí.

foto1

20140620_151851

20140620_151922

Bohužel jak je vidět na jedné z fotografií se kopačky natrhly u tkaniček při jednom ze soubojů. Na další fotografii je možná vidět, že se začala odlepovat podrážka, což je podlě mě moc brzo. Není to zatím nijak výrazné, ale Puma by se měla více soustředit na tento problém a začít ho řešit.

20140620_151903

Dejte nám vědět. Připojte se k nám na sociálních sítích, na Facebooku a Twitteru.