Puma evoPOWER

puma-evopower-00

Po měsíci čekání představila Puma oficiálně model evoPOWER. Byla odhalena kopačka plná inovací a technologií v jasně broskvové barvě. EvoPOWER nahrazuje model PowerCat. Můžete si tento nový model prohlédnout na fotografiích detailů, kde uvidíte inovace, které si Puma připravila.

puma-evopower02

puma-evopower03

Model EvoPOWER byl vyvinut s cílem, aby optimalizoval rychlost a přesnost. A jak to Puma zvládla? Puma používá inovativní japonská jednosměrně elastická mikrovlákna AdapLite pod vrchní vrstvou svršku spolu s technologií podešvu umožní nohu ohýbat, jako když by jste byli bosí, což umožňuje optimální dodání energie do míče.

puma-evopower-01

Kopačky typu FG – jsou vyrobené pro pevný přírodní povrch a lze je používat na mokrých případně lehce blátivých hřištích s trávníkem posekaným na krátko.

puma-evopower-04

AdapLite – svrchní materiál je lehký a měkký, aby bylo možné napodobit pohyb kopání co nejblíže k tomu na boso. Tento materiál se táhne podél celé nohy, aby bylo dosaženo maximálního výkonu a ochrany vůči bočním silám.

puma-evopower06

EverFit konstrukce (žluté a červené proužky s otvory v), nejdříve použité na evoSpeed ​​je umístěn tak, aby poskytnul optimální flexibilitu a stabilitu po celou dobu vašeho výkonu. Přizpůsobená pata poskytuje pohodlí a menší tlak na Achillovky, zároveň zajišťuje větší rozsah pohybu pro nohy.

puma-evopower07

Tato verze je v červeném provedení a působí velmi stylově.

puma-evopower-03

puma-evopower08

Kopačky evoPOWER váží pouze 206 gramů, a proto je můžeme zařadit mezi nejlehčí kopačky, které se prodávají.

puma-evopower-02

puma-evopower09

Jazyk je vybaven speciální pěnou, která zaručuje, že se šněrování nikdy nebude zařezávat do nohy, i když se kopačka zaváže jakkoliv těsně.

V kopačkách evoPOWER aktuálně hrají hvězdy jako Cesc Fàbregas, Mario Balotelli či Marco Reus. V české lize je obouvají např. Marek Bakoš či David Limberský.

Oficiální video představení Puma evoPOWER

testovani-kopacek

Tento model kopaček pro nás testuje Odřej Kodr, hráč ČFL, který momentálně hraje za FK Štěchovice. Fotbal hraje od 6 let. Začínal v FC MABAPA, poté hrál za SK Slavia Praha, TJ Junior Praha, AC Sparta Praha a FK Mladá Boleslav. V mužských kategoriích oblékal dresy LOKO Vltavín, TJ Polepy a TJ Štěchovice.

Testování aktuálně probíhá na hřišti ve Štěchovicích.

kopacky-puma-1

kopacky-puma-2

kopacky-puma-3

kopacky-puma-4

Hodnocení

Vzhledu a provedení

Kopačky jsou na první pohled velmi atraktivní. Vnitřní strana se žlutým pruhem a logem Puma (kočka) je velmi inovativní, na druhé straně vnější strana s klasickým znakem Puma odkazuje na historicky úspěšné modely. Celkový design je velmi povedený a díky zářivým barvám zaujme na první pohled. Po delší době přišla značka Puma s povedeným modelem.

Komfort

Kopačky jsou velmi pohodlné. Díky vyměkčenému svršku a vyměkčené patě nikde nedřou ani netlačí. Ani po prvním tréninku (kdy se musí kopačky většinou rozšlápnout) jsem neměl žádné puchýře ani otlačeniny. Jedinou vadu spatřuji ve zpracování šněrování a jazyku. Šněrování sice po utažení drží, že by se v kopačkách dalo hrát i bez zavázání, ale při pevnějším utažení tkaniček, lehce tlačí na nárt. Pokud by zde bylo více měkčících prvků bylo by šněrování mnohem pohodlnější i při pevnějším utažení. Velmi spokojen jsem se zpracováním špičky boty, která přesně kopíruje tvar nohy. Nejdelší je u palce a ne v prostředku boty jako u jiných kopaček, díky tomu sedí opravdu přesně i v přední části.

kopacky-puma-6

kopacky-puma-5

Provedení

S provedením jsem zatím velmi spokojen. Jsou pohodlné, boční šněrování umožňuje lepší kontakt s míčem na vnitřní straně. Jedinou vadu zatím spatřuji ve vyměkčení šněrování, které by mohlo být větší.

Kontakt s míčem

Kontakt s míčem je při vedení míče na velmi dobré úrovni. Dobře se chovají i při střelbě. Zatím byly testovány jen za sucha, jsem zvědavý jak se budou chovat i za deště (mokra), zda bude kontakt s míčem na stejné úrovni.

A jak to dopadlo?

Po třičtvrtě roce dopadly kopačky s odtrženým špuntem, jak můžete vidět na fotografii níže.

kopacky-puma

Dejte nám vědět. Připojte se k nám na sociálních sítích, na Facebooku a Twitteru.