Nike Hypervenom Phantom

Je to tady! Nová barva pro léto je tady. Hepervenomy zažily svou premiéru během přátelského zápasu Anglie -Brazílie, ve kterém nastoupily dvě velké tváře propagující značku Nike, které se zároveň podíleli i na vývoji nových kopaček.

Nike Hypervenom Phantom

Nové kopačky od Nike nesou název Nike Hypervenom a řadí se po bok už zavedených modelových řad Tiempo, CTR 360 Maestri, Total 90 a Mercurial Vapor. Nové kopačky Nike Hypervenom vznikli, aby hráči měli možnost střílet z každé pozice a vytvořili si co nejrychleji svůj prostor.

Neymar patřil mezi hráče, kteří se podíleli na vývoji kopaček Hypervenom. „Neymarův přínos pro nás byl neocenitelný. Hrával v Mercurial Vapor IX – čistě rychlostně navrženém výrobku tak, aby dokázal nalézt prostor porazit protihráče. Hypervenom se zaměřuje na vytvoření prostoru, aby nakonec skončil míč v síti.” Řekl Phil McCartney, viceprezident Nike Football.

Nike Hypervenom jsou reakcí na způsob, jakým se hra mění. Hráči chtějí být rychlejší, a to nejen v nohou, ale rychlejší i s míčem u nohy v malých prostorech. Chtějí tvořit šance z ničeho. Tyto rychlejší, hbitější obránci musí být potíráni a Hypervenom jsou navrženy tak, aby to dělaly.

Vyšší kolíky slouží pro lepší přilnavost, tak aby se hráč po trávníků mohl lépe pohybovat a nepodkluzoval.

Horní povrch je vytvořen pomocí nového NIKESKIN systému. Toto provedení NIKESKIN je vybaveno měkkou, pružnou sítí, vázanou s tenkou polyuretanovou fólií a je zakončená technologií ACC.

NIKESKIN – speciální konstrukce svršku, která eliminuje zbytečné vrstvy. Skládá se pouze z tenké PU fólie a vysoce odolné síťoviny pro snížení hmotnosti

All Conditions Control  (ACC) – tato technologie zajišťuje dokonalý kontakt s míčem v suchém i mokrém prostředí a proto dodává i sebejistotu při hře

Zkrácené šněrování vytváří lepší zónu úderu pro přesné střely a ztečení tkaniček rovnoměrný povrch.

Váha tohoto modelu je pouhých 220 gramů.

Hypervenom jsou rovněž vybaveny vložkou, byly odstraněny přebytečné materiály tak, aby byla noha umístěna blíže k zemi a míči. Tyto kopačky jsou prozatím nejlépe anatomicky tvarované na světovém trhu.

Nová řada kopaček Hypervenom byla vytvořena na základě postřehů špičkových hráčů jako Neymara, Zlatana Ibrahimoviče a Wayne Rooneyho.Vyjádření hráče FC Barcelona, Neymara k těmto kopačkám:„Od nové kopačky jsem chtěl, aby mi umožnila uvolnit se v pokutovém území co nejrychleji a abych měl prostor ke střele dřív, než mě soupeřovi obránci zablokují.“

testovani-kopacek

Tento model pro nás aktuálně testuje Lukáš Pouček, hráč NFL.

S fotbalem začal v 5 letech v Čechii Praha (nyní už tým neexistuje), poté byl v Bohemians 1905 a odtamtud putoval do Sparty Praha, ve které působí dodnes až na půl rok, kdy byl na hostování v FK Pardubice.

Doposud hrával v Nike Mercurial Vapor a adidas F50 AdiZero.

Tyto kopačky testuje na hřištích FK Pardubice. Vše bez puchýřů a problémů, které se vyskytují u nových kopaček.

Kopačky po 3 trénincích:

hypervenom-3-5-trenink

hypervenom-3-5-trenink-2

hypervenom-3-5-trenink-3

Hodnocení

Co se týka HYPERVENOM, vzhledově hodnotím kladně, až na vázání tkaniček, které je na stranu.

Vzhled a provedení

Model se mi líbí, až na to vázání tkaniček, jak už jsem podotknul. Jinak vzhledově a barevně vypadají dobře.

Provedení je dobré. Mají jiný povrch než ostatní, ale i to má svoje plus a mínus, provedení a umístění špuntů je velice dobré, já testuji lisovky a mám z dřivějška zkušenosti i s lisokolíkami stejného modelu a myslím si, že v tom není rozdíl, naopak, lisovky jsou lepší. Celkově si myslím, že tento model určitě bude vyhovovat hráčům, kteří mají širší nohu.

Komfort

Kopačky jsou pohodlné, nikde netlačí a není potřeba nějaké delší vyšlapování, dá se říct, že s nimi můžete naskočit hned do zápasu.

Kontakt s míčem

Když je sucho není dobrý, balon se zadrhává a zůstavá pod nohou, což určitě není dobře.

Zvláštnosti

Na tomto modelu jsem si všiml pár mínusů:

  1. Noha v botě není uplně stabilní, jak by bylo potřeba a je jedno jestli je sucho nebo déšt, při změnách směru noha uvnitř boty hodně klouže. Možná bych doporučoval vyměnit vložku uvnitř kopačky a dát si tam nejakou silnější.
  2. Při vedení míče na suché trávě se míč hodně zasekává. To jsou asi nejzásadnější věci, kterých jsem si všiml.

Jinak žádný další problém nemám. Chválím podrážku, boty ani na mokrém trávníku nekloužou.

Poškození po 9. tréninku:

hypervenom-9-trenink-2

K rozlepení došlo asi při 9. tréninku, což mě docela překvapilo, že už takhle brzo.

hypervenom-9-trenink

hypervenom-9-trenink-3

Hrajete také v těchto kopačkách? Napište nám vaše zkušenosti do komentářů nebo na Facebook.