adidas Predator LZ

adidas-predator-1 Nejnovější barva adidas Predator je tady. Výrazná růžová bude na hřišti nepřehlédnutelná. Tento model patří do Samba Packu a je to nejšílenější model celé kolekce. Rozhodně tato barva rozbouřila debatu, jestli je nosit? adidas-predator-3 Jedna z pěti kopaček Samba Packu je vytvořena tak, aby uchvátila do začátku Mistrovství světa v Brazílii, kdy adidas představí nový Battle Pack. Celá kopačka je pokryta růžovou a doplněna výraznými tkaničkami a vnitřkem. adidas-predator-2 Adidas udělal odvážný krok, když představil toto tradiční silo v tak výrazné kombinaci. Všechny smrtelné zóny jsou ve stejné barvě, a proto na kopačkách výrazné bílé pruhy přímo svítí. adidas-predator-4 Kopačky svým vzhledem vynikají a určitě si najdou svoji klientelu. adidas-predator-5 Predator jsou měřítkem inovace a bylo vidět, že v několika předchozích letech se snažili přispůsobit potřebám moderní hry. adidas-predator-6 Tradiční hráči budou jistě namítat, že by Predatory měly být černo/bílé, ale tato změna je vzrušující. Jak můžete vidět na fotografii, tak šněrování je asimetrické. Odlehčená konstrukce Sprintframe vychází z geometrických poznatků a díky specifickému tvaru kolíků nabídne dokonalé souznění mezi lehkostí a stabilitou. adidas-predator-7 Technologie Hybridtouch využívá najednou výhody z kůže a syntetického materiálu. Na tomto modelu kopaček naleznete pět smrtelných zón, které vám usnadní kontrolu nad míčem a falšovanými střelami. adidas-predator-8 Tato verze Adidas Predator LZ se svrškem ze syntetiky váží pouze 284 gramů. adidas-predator-9 Speciální design podešvu Traxion 2.0 poskytne maximální přilnavost ve všech směrech a snižuje tlak na chodidlo. Doplňkem, který můžete do podešvi kopaček vložit je čip s technologií miCoach ready. Je to snímač, který ukládá údaje během hry. Senzor zaznamenává průměrnou rychlost (každou sekundu) a maximální rychlost (každých 5 vteřin), dále počet sprintů a počet kroků. Paměť zaznamená až 8 hodin hry a údaje se přenáší bezdrátově do PC, MAC nebo tabletu. V kopačkách řady Predator hrají hvězdy jako Mesut Özil, Manuel Neuer, Angel Di Mária, Aaron Ramsey, Juan Mata a Fernando Torres. Podívejte se i na tmavou variantu těchto top kopaček.

Testování

Tento model pro nás aktuálně testuje Martin Charvát. S fotbalem začínal zhruba v 7 letech v týmu ČZU Praha, od mladšího dorostu hraje za SK Střešovice 1911. Poslední dobou hrál v různých modelech z řady Nike Mercurial, kterou si oblíbil zejména pro její lehkost a vyhovovalo mu i materiálové provedení, jelikož klasické kožené kopačky mu moc nesedí.

100_3700

100_3686

100_3710

100_3713

100_3688

Hodnocení

U testovaných kopaček adidas Predator bych chtěl vyzdvihnout hlavně jejich pohodlnost a také hlavní devízu této řady, takzvané Lethal Zones. V kopačkách mám zatím odehráné čtyři tréninky ve Střešovicích, díky nepřízni počasí v tomto týdnu i jeden na umělé trávě.

Vzhled a provedení

Tento model si určitě oblíbí každý fanoušek pestře barevných kopaček. Růžová naštěstí není příliš světlá a skvěle ladí s tkaničkami vyvedenými v limetkově zelené barvě, kterou je společně s oranžovou a fialovou tvořen i vnitřek bot. Hlavní předností řady Predator jsou takzvané Lethal Zones, pogumované oblasti umístěné na důležitých částech bot, které mají sloužit pro preciznější kontakt s balonem při všech herních činnostech. Designově to vypadá velice dobře a i co se týče funkčnosti jsem zatím velice spokojený.

Komfort

Kopačky jsou již od prvního obutí velice pohodlné a dobře se obepnou kolem nohy. Přestože poměrně často mívám z nových kopaček první týden puchýře či otlačeniny, zde se nic podobného nekonalo. Nicméně vzhledem k Lethal Zones, několika oblastem na kopačkách, které jsou pro vylepšený kontakt s balonem potažené celkem tvrdou gumou, bych příliš nespoléhal, že se boty nějak roztáhnou a byl si tak jistý už při vyzkoušení, že dobře padnou a nikde netlačí.

Kontakt s míčem

Kontakt s balonem je díky zmiňovaným Lethal Zones na velice dobré úrovni, zejména při střelbě nártem gumová část pomáhá k tomu aby míč vyletěl od kopačky ještě prudčeji.   Podívejte se i na další naše testy kopaček. Máte zkušenosti s některým z modelů? Podělte se s námi o fotky.