adidas Beau Jeu EURO 2016 OMB

EURO 2016 ve Francii se blíží, a tak vám dnes představíme oficiální herní míč. Míč je, jak už je zvykem od výrobce adidas a nese název Beau Jeu, což znamená ve francouzštině “krásná hra“, a nemohl ho ukázat světu nikdo jiný než, francouzská legenda Zinédine Zidan.

AC5415_ACC_virtual_standard_transparent

Míč nese barvy francouzské trikolóry, kdy bílá je hlavní barva míče a červená a modrá písmena EURO a číslice 2016 se na něm překrývají. Celý koncept vypadá velmi moderně a kompaktně. Aby také ne, adidas ho vyvýjel přes 18 měsíců ve svých nejmodernějších laboratořích.

AC5415_ACC_photo_detail-1_transparent

Technicky je Beau Jeu nástupcem po Brazuce, z které i vychází a díky nejmodernějším technologiím se z něj stává hit pro letošní rok. Míč má lepší viditelnost za letu a i zlepšený úchop. Díky tepelně lepenému, bezešvému povrchu může hráč lépe předvídavost směru letu, lépe kontrolovat míč a míč sám o sobě absorbuje méně vody. Brankáři si tedy mohou oddechnout, neboť se po dlouhé době jedná o míč, který nebude gólmanům tropit neplechu.

AC5415_ACC_photo_detail-3_transparent

Jako jeden z prvních si míč vyzkoušel Velšan v barvách Realu Madrid Gareth Bale. „Zkoušel jsem s ním v tréninku střely z dálky, nahrávky i driblování a byl skvělý“ reagoval po tom, co si míč během vývoje vyzkoušel.

AC5415_ACC_photo_detail-2_transparent

Poprvé v historii se s tímto míčem budou hrát pouze základní části. Pro vyřazovací fáze, je vytvořen podobný míč s jiným designem, ten nám adidas ale ještě nepředstavil.