Philipp Lahm

Philipp Lahm

32 let

Bayern Mnichov / Německo

krajní obránce / defenzivní záložník


7x vítež Budnes ligy – Bayern Mnichov
6x vítěz DFB – pokal – Bayern Mnichov
Vítez Champions League 2012/13  – Bayern Mnichov
Vícemistr EURO 2008 – Německo
Vítěz MS 2014 – Německo


 

 

 

Philipp Lahm je vzácným důkazem toho, že ve fotbale klubismus ještě existuje. Už od svých začátků v profesionálním fotbale hrál za Bayern Mnichov. S Bayernem vyhrál takřka vše co šlo. Je velice úspěšný i v národním týmu kde stejně jako v Bayernu nosí kapitánskou pásku. S Německou reprezentací se umístil na EURU 2008 v Rakousku na stříbrné pozici a v roce 2014 s ní dokonce MS v Brazílii vyhrál.  Jedná se o velice důrazného ale čistě hrajícího fotbalistu. Lahm za celou svou kariéru nedostal ani jednu červenou kartu a minim žlutých karet. To je na obrácnce, který občas nastupuje na postu defensivního záložníka úctyhodná bilance.

Philipp Lahm


 

Jak jsme již říkali, Philipp Lahm hraje už přes 10 let za Bayern Mnichov, který v Bundes Lize momentálně nemá konkurenci. Loni i předloni s předstihem ligu vyhrála a letos se k tomu také schyluje. V létě sice Bayern opustí zkušený trenér Pep Guardiola ale přijde za něj adekvátní náhrada v podobě Carla Ancelottiho. Dresy Bayernu má pod taktovkou adidas a letos stejně jako loni se mu kombinace červené, bílé a černé velice povedla.

FC Bayern München|SportFotbal.cz

I letos se Phillip Lahm kvalifikoval na EURO 2016 ve Francii s reprezentací Německa, když skončili první, o bod před Polskem. Po MS 2014 v Brazílii jsou Němci největší favorité na zisk titulu pro mistra Evropy. Lahm bude patřit k největším tahounům reprezentace a pochopitelně bych chtěl EURO 2016 vyhrát, neboť titul z EURA mu ve sbírce chybí.

Germany Kits / dresy německé reprezentace na EURO 2016 ve Francii/ France


 

Philipp Lahm hraje v kožených kopačkách adidas ACE 16.1 FG/AG, které mu přesně sedí na nohu. Jejich předností je přesnost a plynulý pohyb. Kožené kopačky se dobře přizpůsobí noze a ta v nich skvěle sedí.

ace 16.1 fgag leather 1

  • SPRINTFRAME – stabilita při nárazech nebo výmolech i v té nejvyšší rychlosti.
  • TOTAL CONTROL – rozmístění kolíků pro pevnou stabilitu a kontrolu míče.
  • CONTROL FIT – přizpůsobení patní části tak, aby noha v botě pevně seděla

 

ace 16.1 fgag leather 3 ace 16.1 fgag leather 2  ace 16.1 fgag leather 4