Jak se správně starat o své rukavice?

Stejně, jako by se hráči měli starat o své kopačky, je důležité aby se brankář staral o své rukavice. Nejedná se například pouze o jejich vysušení po zápase ale o celý cyklus přípravy před zápasem a následně i o po-zápasové regeneraci rukavic. Jen při plné přípravě rukavic se na ně může brankář 100% spolehnout.

Pojďme si ukázat, jak se starat nejlépe o své rukavice a jaké prostředky nejlépe používat.

maxresdefault (1)

 

První použití

Zejména před prvním použitím, je vhodné a doporučené rukavice (hlavně latexovou část) pořádně umýt, aby mýdlo, použité při výrobním procesu bylo dokonale odstraněno a latex měl tak maximální přilnavost.

Mokré prostředí

I za deštivého počasí je nutné rukavice opláchnout vodou. A to, i když máte rukavice přímo do mokrého prostředí. Díky vodě, která by měla mít asi 35-40°C se aktivují složky latexu, a rukavice budou mít tedy maximální přilnavost a brankář se na ně může 100% spolehnout.

Po zápase

I po zápase, je dobré rukavice důkladně umýt, a to nejen vodou ale i speciálním šampónem na rukavice(Reusch Glove Wash, Uhlsport Goalkeeper Glove Cleaner). Špína, která by zůstala na latexu by ovlivňovala jeho funkci. Poté, je dobré dát rukavice co nejdříve vysušit. Ale pozor! Rukavice nikdy nesušte u přímého zdroje tepla(na přímém slunci, na nebo blízko radiátoru apod.).

glove-wash

Odpočinek

Rukavice je po vysušení dobré schovat. A to nejlépe do určených taštiček na rukavice. Hlavním důvodem je opotřebení a tuhnutí latexu. UV záření činí latex tuhým a křehkým a snižuje tak je funkčnost i životnost. Rukavice tedy není dobré vystavovat přímému slunci nebo záření z žárovek nebo zářivkových trubic.

brankarske-tasky

Připraven na hru

Odolnost latexu je dobře známá veličina pro každého brankáře. Čím měkčí a jemnější je latexová  pěna, tím vyšší je přilnavost, ale také je nižší odolnost proti oděru a poškození. Nicméně je  užitečné vědět, že funkční  vlastnosti zůstanou až do téměř zcela opotřebené dlaně.

Bonus

Přilnavost rukavic jde také zvýšit na pomoci mnoha prostředků. Nejznámější je asi Glove Glu – přípravek na přilnavost latexu brankářských rukavic, který několikanásobně zvýší přilnavost a pomůže vám ke 100% výkonu.

maxresdefault