Ronaldinho ukončil kariéru!

Fotbalový virtuos, bývalý hráč FC Barcelona a držitel zlatého míče Ronaldinho, se rozhodl ukončit aktivní fotbalovou kariéru a kývl na nabídku Barcelony stát se ambasadorem nového centra v New Yorku.

Ronaldinho_ballon-or

Brazilskému mágovi letos vypršela smlouva ve Fluminese a nyní je bez angažmá. Jeho další kroky tedy vedly k týmu, kde se nejvíce prosadil a dostal do podvědomí každého fotbalisty.

“Jsem starý. Je mi 36 let, ne 26 jako jednou kdysi, a musím proto myslet na konec kariéry. Plán je hrát ještě další rok,” sdělil novinářům Ronaldinho, který byl na jaře postupně spojován s potenciálními štacemi v MLS, Číně nebo Turecku.

“Jsem zapojený do nových projektů, které se vážou na hudbu i fotbal, čili – jak víte – mé dvě velké vášně,” prozradil 36letý veterán, který před lety se skupinou SambaTri nazpíval písničku s názvem “Goleador” (ostrostřelec).

 

3063490-poster-p-1-fc-barcelona-opens-new-york-city-office-to-score-more-american-brand-reach

Fc Barcelona si od otevření nového centra v jedné z nejlidnatějších metropolí na světě slibuje hlavně zvětšení fanouškovské základny v USA. Barca letos neabsolvovala žádné turné jak je zvykem u evropských velkoklubů jako Chelsea, Liverpool nebo Manchester United. Založení centra je tedy velký krok dopředu co se týče i prodeje výrobků s klubovou tématikou.

fcb-nyc-img5

 

Aby se otevření nového centra ještě více rozšířilo mezi fotbalové ale i nefotbalové obecenstvo, nechala Barcelona rozsvítit jednu z dominant New Yorku, Empire State Building. Celý večer se tedy nesl v barvách katalánského klubu a v New Yorku nebyl snad jediný člověk, který by nevěděl o co jde.

 

fcb-nyc-img2

 

Myslíte si, že se někdy dočkáme otevření podobného centra některého z evropských týmů i v České Republice?