Nike CR7 Chapter 4 – Forged for Greatness

Psalo se datum 12. srpna 2003, když 18 letý Cristiano Ronaldo dorazil do Manchesteru v Anglii, kde se měl připojit ke svému novému týmu. Když Ronaldo fasoval nové tréninkové oblečení a vybíral si číslo dresu, každý čekal, že si vezme volné číslo 28. Jenže Alex Ferguson přišel za Ronaldem a řekl:”Poslouchej, chci aby sis vzal číslo 7″, vzpomíná Ronaldo.

“Byl jsem velmi překvapený, protože jsem znal ty kluky, které toto posvátné číslo nosili.”

Nike CR7 Mercurial Superfly | Fotbalovábible.cz

Ronaldo rychle ukázal, že je hoden toto číslo nosit, a i když mu bylo pouhých 18 let ukazoval, že jednou z něj bude král fotbalu. Během 7 let v Manchesteru tak doslova ukoval svou hru a své tělo k dokonalosti.

“Byl to začátek mého úspěchu ve fotbale,” říká Ronaldo. “Zlepšil jsem nejen moje dovednosti, ale také moje tělo.”

Nike CR7 Mercurial Superfly | Fotbalovábible.cz

“Během prvních pěti let v Manchesteru, jsem se naučil umění fotbalu.”
– Cristiano Ronaldo

Nike CR7 Mercurial Superfly | Fotbalovábible.cz

Právě tyto okamžiky jsou inspirací pro 4. kapitolu z celkových 7, s názvem Forged for Greatness. Barevný návrh vychází z kování železa, které je rozžhavené do oranžova a pomalu přechází až do klasické kovové šedi. Logo CR7 je rovněž barevně oddělené. Číslo 7 představuje ukovanou kariéru Cristiana Ronalda. Na patní straně kopaček římské číslo 28 (XXVIII), ve kterém ale zvýrazněno pouze číslo 7 (VII). Patní část poukazuje na slova Alexe Fergusona.

Nike CR7 Mercurial Superfly | Fotbalovábible.cz

Celou kolekci si můžete prohlédnout zde -> Chapter 4 of7 – Forged for Greatness