Ronaldinhova polízanice se zákonem – Proč je držen “za mřížemi”?

Ronaldinho Gaúcho byl vždy miláčkem publika! A protože po skončení kariéry nezaspal se sociálními sítěmi, dodnes baví fanoušky z celého světa. Ti pochopitelně lační po každé fotce, textu nebo videu z Brazilcova dne.

Věčně vysmátý chlapík kudrnatých kadeří ale už pár dní ničím zábavným neprochází. Je totiž zadržen v Paraguaji, kam se pokusil nelegálně vycestovat.

Celý problém začal na Ronaldinhově hřbetu růst už před několika lety. Bývalá hvězda fotbalové Barcelony měla tehdy zaplatit pokutu ve výši více než dva miliony eur za “drobnější” prohřešky proti zákonu. To se ale, ať už kvůli finančním problémům nebo Brazilcově nezodpovědnosti, nestalo.

Jako trest za nezaplacení oné částky následoval zákaz vycestování z rodné země. Ale uplynul pouze rok a další, tentokrát ještě větší problém je na světě. Ronaldinho byl zadržen na hranicích s Paraguají, kam rozodně nepřišel sbírat houby, a to s falešným pasem.

Z toho kouká malér, s jakým se Gaúcho ještě nesetkal. O alespoň částečné zlepšení situace se ale údajně snaží Ronaldinhův velký přítel Messi. Za nezbytnou právnickou podporu má podle mnoha zdrojů utratit přes 4 miliony eur.

Takto se na svět dostala kauza, která fotbalovou veřejnost rozděluje. Jeden tábor by za Ronaldinha “položil život”, druhý zase rýpe, že zákonům nemůžete jenom s širokým úsměvem uskakovat. Ať už je Váš názor jakýkoliv, jak slavný “Dinho” dopadne, se jistě dozvíme už brzy.